Та я у нашій чартерній команді взагалі найменша за віком, – каже вона. – Нас семеро подруг і троє вже подолали бар`єр у 60 років. Я працюю в прес-службі банку, інші – це ріелторка, ендокринологиня, пенсіонерка, санітарка, ще одна займається ландшафтним дизайном… Просто маємо спільне захоплення.
Усе почалося із того, що знайомі, які катають туристів, запросили на невеличку прогулянку. Я так захопилася, що потім кілька разів їздила вже за свої гроші. Просила то покермувати, то канат потримати. А потім одна наша подруга «підкинула» модну туристичну тему. Яхта як готель. Ми прилетіли в Грецію, орендували яхту (там був капітан) і стали матросами. Серед нас була одна яхтсменка, інші – аматорки. 10 днів переходів, кожен день – новий острів, ночуєш на яхті. Знаєте , це було набагато цікавіше і навіть дешевше, ніж готель «все включено».
Саме після цього я вирішила отримати офіційну ліцензію капітана. Ходила у школу «Катран». Півтора місяця, 14 занять, по 4 години теорії в класі + практика. Серед предметів: метеорологія, навігація, будова яхти, безпека, медицина… Із англійською в мене було непогано, але потрібно знати багато термінів і так званий «морський алфавіт». Не «Тетяна, Борис», а «танго, браво». Бо англійською в морі спілкуються представники різних націй, щоб не плутатися.
Було непросто, але мене «заїло». Чоловіки інколи вважають, що все знають, я ж не соромилася ставити питання. Викладацький склад дуже підтримував. Помічала поблажливе ставлення саме від учнів, досвідчені яхтсмени – то вже справжнє міжнародне братство. Тут я зустріла дуже багато цікавих людей.
Серед мого кола знайомих яхтсменів-чоловіків – близько сотні, жінок – десь дванадцять. Я вам так скажу: жінці може бути некомфортно на спортивній яхті, бо там немає туалету і треба брати відро. А на круїзних є туалет, душ, автоматика, і ним перевернутися складно. Жінки з усім можуть розібратися. Навіть якщо чогось боїтеся – завжди можна викликати техпідтримку.
У квітні цього року хотіли влаштувати місячний перехід від Азорських островів до Іспанії, але … втрутився коронавірус. Зараз в Одесі я виходжу в море 2-3 рази на тиждень. Море дарує мені почуття свободи, звільнення від побутових проблем. Тут я насолоджуюсь кожним днем життя.