В перший рік дії закону дві третини створених громад регіону (тоді їх було було трохи більше тридцяти) отримали право розпоряджатися земельними наділами. Вони змогли їх здавати в оренду за вигідним тарифом, чи захищати території від винищення. Новий закон дозволив громадам не тільки отримати більше свободи, але й здобути інструмент для наповнення власних бюджетів. В умовах, коли ОТГ мають утримувати інфраструктуру самостійно, важлива кожна копійка на рахунку.
Завдяки такому крокові територіальні громади змогли повноцінно скористатися землями колишніх колгоспів, які прийшли в занепад після розпаду Радянського Союзу. Для багатьох ОТГ, що складаються переважно з сіл, земля чи не єдине джерело доходів. Міські територіальні громади (або сільські, що прилеглі до великих міст) мають більше можливостей для заробітку. Віддалені села роблять ставку на землю, віддаючи її під сільськогосподарські роботи, сонячні та вітрові електростанції і т.д.
Після місцевих виборів 2020 року вся територія України виявилась покритою громадами. Всі вони мають отримати в розпорядження земельні наділи, розташовані в межах ОТГ. Станом на сьогодні, передача земель це формальність, адже є державна підтримка та політична воля, яка сприяє цим змінам. Розроблена законодавча база, існуючі нормативи доповнюються та вдосконалюються. Однак щоб досягти такого результату, знадобилось майже тридцять років.