Торік суми інвестицій дійсно були рекордними: за даними Української асоціації венчурного і приватного капіталу, вітчизняні стартапи зібрали до $510 млн, додавши 50%. На наших очах руйнується звичний банківський сектор. На його місці народжується креативна галузь, у якій українські IT-технології — серед законодавців фінансової моди, пише
журнал НВ.
Під фінтех розуміють майданчики online-banking, платіжні, кредитні системи тощо. Згідно з дослідженням Mastercard Digitalization Trust Survey, 58% власників банківських рахунків в Україні користуються платіжними застосунками. «Це другий результат у Європі, — підкреслює Інга Андрєєва, гендиректорка Mastercard в Україні та Молдові. — Вище проникнення тільки в Австрії».
Це найпомітніший тренд в індустрії грошей. «Ті банки, які відсторонилися, і кажуть: ми займаємося тільки платежами, — вони вже на узбіччі», — робить висновок Христина Кармазіна, керівниця департаменту розвитку продуктів електронної комерції ПриватБанку. Банківські мобільні застосунки стають головним алгоритмом життєдіяльності українців, яким мало однієї лише послуги переказу грошей із картки на картку.
Але ж на питання "Чи будуть традиційні банки витіснені з ринку фінтех-компаніями?" СЕО ПриватБанку Герхард Бьош, говорить, що більшість фінтех-компаній оперують лише кількома сервісами, тому ні. Звичайно, вони гнучкіші, ніж банки, але і більше схильні до ризику падіння. Перевага банків у тому, що вони можуть надавати клієнту всі необхідні сервіси. Фінтех ніколи не зможе стати таким.