Український ютуб має проблеми. Він лише формує тренди та власні правила. Але це все підліткові проблеми, проблеми росту та розвитку. Це все переживав і англомовний ютуб, і російськомовний. Це етап, що триватиме декілька років. Підростатиме покоління, що народилося після Помаранчевої революції, зростатиме потенційна аудиторія. Ростимуть перегляди, з'являтимуться нові формати. Щобільше Україна віддалятиметься від Росії, тим більші гроші з'являтимуться в україномовному ютубі. Зараз
тренди ютубу досі ранжуються за тим, що дивиться більшість українців. Оскільки багато українців російськомовні (або україномовні, але звикли шукати і дивитися відео російською), то в тренди потрапляють російські відео.
Бо навіть сьогодні культурний розрив з країною-агресором став достатньо вагомим, аби в Тік-Току були тисячі орієнтованих виключно на українського глядача мікроблогів. Отож верховенство форми над суттю — це лише ще один симптом росту. В 2012 році Майкл Щур почав вести
Телебачення Торонто. Першу свою передачу він назвав «Чим живеш, Україно?», а наступного року створив шоу «Файні новини». Це шоу зразу стало популярним, його усі дивилися, поширювали, обговорювали.
Зараз український ютуб росте. І ростиме надалі, цей процес вже ніяк не зупинити. Це стало можливим завдяки людям, які розвивали його за рахунок власних часу та інших ресурсів. Тож дивіться українською. Поширюйте українську. Підтримуйте україномовних блогерів. Бо їхній внесок в нашу справжню Незалежність можна буде оцінити лише згодом. А ось ваші внески у вигляді підписок, лайків, коментарів та донатів потрібні їм вже сьогодні.