Разом з тим, через певну економічну специфіку регіону (велика кількість моряків, розвинуті торгівля і сфера послуг) тут завжди були одні з найкращих показників вакцинації у країні. Ще 6 лютого 2022 року в Одесі відзвітували про
мільйонне щеплення з початку вакцинальної кампанії. Але якщо минулого року щеплення активно проводилися у центрах масової вакцинації (як правило площу під них надавали великі торговельні та розважальні центри), то зараз процедури проходять у невеликих поліклініках та центрах сімейної медицини.
Як це виглядає зараз? Розповім на особистому досвіді. Бустерну дозу мені потрібно було робити ще у лютому, але «так склалося», що дотягла до кінця березня. Оскільки минулого року досить серйозно перехворіла на двосторонню ковідну пневмонію, сумнівів у необхідності нового щеплення не виникало. Із сімейною лікаркою зв'язалася у вайбері, та вказала найближчу адресу , день та приблизний час прийому (приймають у порядку живої черги). Втім, черга виявилася невеличкою – разом зі мною – шість осіб різного віку.
Паспорт, ідентифікаційний код, телефон – все як звичайно. Єдине, на що звернула увагу: через воєнний стан та чутки про можливих диверсантів медики були дещо напруженими, документи вивчали уважно і від інтерв`ю відмовилися. Але зрештою, то не суттєво. Головне, що свої професійні обов`язки виконували чітко, забезпеченість вакцинами сумнівів не викликає. За бажання (та наявності закордонного паспорту) можна було отримати й міжнародний сертифікат (як відомо, ЄС визнав українські ковід-сертифікатище у серпні минулого року).