В проросійських телеграм-каналах поширюються фейки та маніпуляції, покликані посіяти серед українців зневіру у власні сили та західну допомогу. Зазвичай такі публікації супроводжуються перекрученими висновками з військової аналітики західних видань, таких як The New York Times, Le Monde, The Financial Times. Також риторика російської пропаганди минулого тижня простежувалася у висвітленні економічної кризи, відсутності фінансової допомоги Україні та росту цін. Це відбулося у зв'язку з публікацією НБУ
прогнозів про інфляцію, яка у 2023 році сягне 20%. Також минулого тижня НБУ
підняв офіційний курс гривні до доллара на 25%. Російська пропаганда не звертає увагу на те, що економічна криза в Україні спричинена саме війною. Жорсткі економічні прогнози прокремлівські інфоресурси доповнюють емоційними оцінками та перебільшеннями, опираються на вигадані факти.
Такі висновки можна зробити після аналізу даних, які були отримані в результаті щотижневого моніторингу одеського інформаційного простору командою проєкту «
Infocrime Одеса» за підтримки британського фонду Thomson Reuters, у партнерстві з Інститутом масової інформації.*
З 25 по 29 липня загалом було проаналізовано 1268 повідомлення у 7 місцевих медіа та 4 телеграм-каналах. Також до моніторингу потрапили основні гучні пропагандистські тези та наративи у російському медіа середовищі стосовно Одещини. У 30 матеріалах (2,5%) виявлені ознаки інформаційних маніпуляцій. З них 18 представляють собою повідомлення з елементами фейків та пропаганди.