4. Уважно обирайте роботу.
Надійнішим варіантом є їхати туди, де вас вже запрошують, проте й тут є ризики. Перевірте наявність компанії, що пропонує вам роботу, у відкритих реєстрах. Створено кілька ресурсів, де зібрана інформація про діяльність підприємств. Наприклад, про українські фірми можна дізнатись на сайтах You-Control чи clarity-project. Можна перевірити, чи є у компанії ліцензія з посередництва з працевлаштування в іншій країні.
5. Обговорюйте умови!
Чоловіків призовного віку за кордон не випускають, проте деякі з них мають на це право, і, на жаль, теж не захищені від потенційних работорговців. Особливо в умовах, коли терміново шукають роботу. Їх зазвичай експлуатують у роботах, де затребувана важка фізична праця. Обіцяють одні умови, за фактом виявляються інші, зарплатня виходить значно менше обіцяної, а то й її зовсім не платять. Щоб уникнути такого, намагайтесь знайти роботу через знайомих, яким довіряєте, чи зверніться за допомогою у працевлаштуванні до місцевих органів влади чи благодійних організацій.
6. Подбайте про документи!
Перед виїздом зробіть копії всіх ваших документів, зберіжіть їх на електронній скриньці або в телефоні. Таким чином, ви завжди матимете до них доступ, зможете посвідчити свою особу та отримати допомогу, навіть якщо оригінали були й втрачені. Постарайтесь, щоб сторонні люди, яких ви погано знаєте, не мали доступу до ваших посвідчень й не змогли їх використати. Показуйте документи тільки представникам державних органів чи офіційних благодійних організацій.