Орієнтуючись на нові стандарти не варто й забувати про досвід передових західних держав. Особливо тут може стати корисним досвід країн на кшталт Польші та країн Балтії, які належали до «соціалістичного табору» чи взагалі були в складі Радянського Союзу.
Більшість житлових будівель в цих державах були збудовані за однією технологією, вони мають спільні проблеми та особливості, які треба враховувати при впровадженні енергоефективних технологій. І, як показує практика, особливих складнощів в цьому немає. Якщо в Литві змогли масово утеплити панельні «хрущівки» та зекономити на витратах енергії, що заважає нам з нашими аналогічними будівлями зробити те ж саме?
Впровадження Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом надає Миколаївщині можливість організувати системні та комплексні підходи з питань енергозбереження та енергоефективності. Передусім, треба сформувати відповідну політику на регіональному рівні, вдосконалити нормативно-правову базу для запровадження європейських стандартів у цій галузі.
Це допоможе швидше інтегрувати обласний енергетичний ринок у загальноукраїнський, а в перспективі – у європейський. Всі ці чинники мають сприяти тому, щоб Україна та її південні регіони зокрема стали енергонезалежними.