Сьогодні поліцейську реформу багато критикують, мовляв ні закордонні міністри, ні збільшення зарплат ніяк не сприяли покращенню правоохоронної системи. Злочинці продовжують гуляти на волі, обходити всі існуючі закони, а поліція нічого не може вдіяти. Необхідно враховувати той факт, що специфіка даної служби така, що наявність позитивних моментів ніхто не помічає. Відсутність злочинів, якби там не було, ми звикли сприймати як належне.
В той час як огріхи роботи полісменів стають фактично надбанням суспільства та гарячою темою обговорень. Критикувати недоліки системи, звісно, варто, особливо якщо вони заслужені. Проте важливо звертати увагу й на позитивні сторони.
Одним з головних напрямків діяльності оновленої української національної поліції є захист прав дітей. Поліцейські регулярно розроблять нові методики роботи з неповнолітніми, які зникли безвісти. Так в 2017 році Національна поліція України та один з українських мобільних операторів підписали договір щодо співпраці. Програма «Пошук дітей» спочатку стартувала в столиці, а в 2018 році дісталася Одеси.
Пошуковий проект складається з кількох взаємопов'язаних етапів. До мобільного оператора надходить запит на SMS-розсилку від поліцейських, формується група користувачів, які отримують повідомлення з прикметами зниклого неповнолітнього. Після цього ймовірні свідки, отримавши SMS, можуть впізнати дитину, вказавши де вона перебуває на даний момент.
В останні роки поліція почала активно впроваджувати в своїй роботи різні нововведення, які сприяють попередженню злочинної поведінки серед неповнолітніх дітей. Вже третій рік в Україні працює проект «Школа і поліція», а Одеса виявилась в переліку міст, де даний проект став пілотним. Він сприяв тому, що органи охорони правопорядку та навчальні заклади стали співпрацювати один з одним.
Проект був створений з метою обладнання комфортного та безпечного середовища для неповнолітніх. З ними працюють шкільні офіцери, під патронатом яких учні інтенсивно навчаються, дізнаючись про правила безпечної поведінки в побутових умовах, зокрема, на дорогах. Загалом, до даної освітньої програми долучилось понад сто одеських шкіл, що дало свої позитивні результати.