Два місяці тому, незважаючи на попередні ознаки ворожої загрози, війна все ж таки стала шоком для багатьох мешканців Одещини. Так, попередньо надходила інформація про скупчення військових сил РФ поблизу наших кордонів, одеськими вулицями їхали колони техніки, а напередодні нападу російське консульство в Одесі палило великі обсяги документів перед від'їздом. Але навіть після «визнання» так званих ДНР та ЛНР багато хто очікував хіба що загострення давнього конфлікту на Донбасі.
24 лютого все змінилося. Практично у прямому ефірі та на численних новинних сайтах світ стежив за розвитком подій в Україні. Для Одещини перші дні запам`яталися легендарною вже фразою про «русский военный корабль», ракетними обстрілами військових частин в області, вибухами в самій Одесі, затримками окремих диверсантів та диверсійних груп, блокпостами та пошуками інформації про найближчі укриття. Тоді ж з'явилися перші оголошення та реквізити із серії «одеській теробороні необхідне термінове фінансування» та «в Одесі пожежники-добровольці збирають кошти для придбання автомобіля».
Так, війна то не лише про героїзм та стійкість, а й про серйозні витрати. Не лише через військові дії, зруйновану інфраструктуру та переміщення величезної кількості людей, а й через проблеми з бізнесом та роботою, зменшенням доходів, з яким стикнулося багато наших громадян, а відповідно – зменшенням податків до державного бюджету. На щастя, в цій ситуації Україна не залишилася без світової підтримки, в першу чергу - країн ЄС.
Однією з перших відгукнулася Румунія. Вже 28 лютого п'ять катерів привезли до Ізмаїлу медикаменти та продукти харчування для військовослужбовців. А днем пізніше поромом доправили ще одну партію гуманітарки від Тулчинської повітової ради – цього разу не лише для військових частин, а й для лікарень. Згодом Румунія організувала на своїй території хаби, куди надходили гуманітарні вантажі з Литви, Франції, Латвії, Німеччини, Іспанії, США, Ізраїлю.