Україна не згадувалася в заяві Президента, але вже є пару важливих моментів, які вже реалізовані новою адміністрацією. Давайте згадаємо, що в останні роки основним двигуном в просуванні допомоги Україні був Конгрес США. Це було особливо важливо за часів Трампа, який по великому рахунку не мав твердого переконання в необхідності підтримки нашої країни. З певною часткою впевненості можна очікувати, що двопартійна підтримка України в Конгресі збережеться і в майбутньому.
Зараз в Конгресі США дотримується паритет місць між демократами та республіканцями в Сенаті і більшість у демократів в Палаті Представників, що вже непогано для України. Але в обидві палати вибори проходять кожні два роки. Тому розклад сил незабаром може і змінитися. А поки «маемо, что маемо».
Вже достеменно відомо, що обіцянка Вашингтона продовжувати економічну і військову підтримку Києва прозвучала під час телефонної розмови нового держсекретаря США і глави МЗС України. Про це
повідомило DW. У військовому бюджеті на наступний рік вже визначена звична сума в $ 250 млн на військову підтримку України. І це тільки бюджет Пентагону. Але цю суму можуть і збільшити через інші канали фінансування. Також американський закон визначає, що частина з цих коштів повинна піти на придбання летальної зброї для нашої армії. Ще за часів виборчої кампанії Байден чітко висловився про те, що його адміністрація буде надавати Україні таку зброю. Але президент Обама вирішив інакше.
Голова американського зовнішньополітичного відомства також наголосив на важливості збереження Україною прогресу в боротьбі із корупцією, реалізації верховенства права та економічних реформах, покликаних зміцнити українські інститути влади. Додатково Сполучені Штати підтримують дії Києва щодо протидії «зловмисному впливу Росії». Про це йдеться в нещодавній заяві посольства США в Україні. Відомство закликало до спільних зусиль, щоб «не давати застосовувати дезінформацію як зброю в інформаційній війні проти суверенних держав». Тож США попереджає! Дезінформація і поширення фейків - це одна з найпопулярніших тем в цьому році і один з найважливіших інструментів ведення гібридних воєн. Так що тема кібербезпеки і поширення фейків в соціальних мережах - це прям дуже і дуже актуальні реалії.