Збереження колективів медіа з окупованих територій важливе не тільки з точки зору надавання роботи журналістам в такий складний період. Основна функція полягає в тому, що регіональні медійники орієнтуються в ситуації, мають свої контакти на окупованих землях, які охочіше нададуть інформацію про стан справ знайомій людині, з якою мали справу, а не малознайомому журналістові. Не через якісь упередження, а з міркувань безпеки. Адже ніхто не знає, хто з тобою буде говорити і чим для тебе це закінчиться.
Локальні журналісти, які виїхали, знають ситуацію, розуміють про що можна говорити, про що — ні, знають правила безпеки для себе та своїх інформаторів, які здобули на своєму життєвому досвіді, подекуди негативному. В них є чітке розуміння проблем, для здобуття людині, що з цим особисто не зіткнулась, потрібна спеціальна підготовка та інструктаж. До того ж, є надія, що рано чи пізно журналісти з окупованих територій повернуться до міст свого проживання та зможуть працювати над звичними темами.
Наразі по всьому фронту йдуть важкі бої. Генштаб просить дотримуватись офіційної тиші, тому й ми не будемо поширювати інформацію з соцмереж та від "знайомих знайомих". Наразі в нас окуповані близько 20 % території, до закінчення великої війни, на жаль, ще доведеться зачекати. І весь цей час в непідконтрольних Україні селах та містах будуть проживати люди, яким треба давати інформаційну альтернативу ворожій пропаганді. Яка прагне не тільки перекрутити інформацію, а й посіяти зневіру в людях та зломити їх.