Саме такі ж інструменти інформаційного впливу політик використовує в іншій
дезінформації: «Замість зміцнення медицини («Зе-команда». – Прим. автора) продовжує закривати лікарні та виганяти лікарів, тому що цього вимагає МВФ». У цьому випадку невиправдане судження про вплив МВФ на закриття лікарень в Україні подане таким чином, аби посіяти недовіру та негативне сприйняття цієї фінансової інституції незалежно від тематики новин, в яких є про неї згадки.
Використовуючи тему здоров'я, яка, по своїй суті, є дуже чутливою для будь-якої людини, розповсюджувала фейки й інший нардеп ОПЗЖ від Одещини, Тетяна Плачкова. У
коментарі для одного місцевого медіа політик зазначила, що «рівень фінансування медицини цього року набагато гірший, ніж минулого, хоча тоді епідемії не було». Як свідчать
показники бюджету 2020 року, витрати на медицину вищі, ніж у 2019 році, – навіть враховуючи його секвестр весною цього року.
У свою чергу сайт «Одесит.юа» поширив фейк так як у назві своєї новини
вказав, що Одеська область посіла друге місце в країні за кількістю інфікованих, проте саме у тексті новини можна порахувати, що Одещина – четверта згідно такої статистики.
В результаті моніторингу спостерігається тенденція до створення через фейки та маніпуляції штучного протиставлення Одещини та Заходу країни. Підкреслює це серія новин, присвячених скандалу з забороною брати участь у дитячому «Євробаченні» співаку Максиму Ткачуку. На сайті «Таймер» взагалі з використанням мови ворожнечі опубліковано новину «
Мер Одеси підтримав переслідуваного бандерівцями співака-сироту з Волині». Сам Геннадій Труханов у своєму повідомленні у Фейсбуці
заявив, що відсторонення хлопця від участі у конкурсі знаходиться виключно у політичній площині, та запросив молодого співака до Одеси виступити під час святкування Дня міста 2 вересня, де співаку подарували квартиру.