Зростання кіберспорту як індустрії вражає: якщо в 2016 році, за
даними Esports Market Report, його дохід склав 493 мільйони доларів, то в 2018-му — вже 906 мільйонів, що на 84% більше, а прогнози обіцяють зростання до 1,65 мільярда вже до 2021 року.
І все ж відчувається, що це не межа, і
індустрії бракує підтримки великих брендів. Інтерес до кіберспорту немовби цілком зрозумілий. Виросло покоління Y і підростає нове покоління Z, для яких швидкий інтернет і комп'ютер — це норма. Тому уся ця індустрія перетворилася на один із ринків, який зростає у світі найбільше. В Україні, за оцінкою експертів, її грошовий обіг досяг солідних $40 млн. Це майже вчетверо більше, ніж у сусідній Польщі.
В Україні є кілька серйозних ґеймерських команд. Та ж NAVI за 10 останніх років на різних турнірах заробила в сумі $11 млн призових. І це не так вже й далеко від світового рекорду, встановленого американським кіберспортивним клубом Team Liquid: від моменту заснування у 2000-му його гравці заробили $35,1 млн. А ще одна українська команда — HELLRAISERS — на одній лише грі-стратегії Dota 2 зібрала $329 тис. призових.
Крім того, у країні працюють кілька компаній, які займаються проведенням кіберспортивних турнірів. Одна з них — WePlay Esports — організувала в Буковелі змагання з призовим фондом $300 тис. А інша — Maincast — транслює геймерські баталії: кількість одночасних глядачів сягає майже 400 тис. осіб.
Олексій Трушляков, популярний коментатор змагань із комп'ютерної стратегії StarCraft,
переконаний: Україна знаходиться на дуже доброму рахунку в Європі та світі в найрізноманітніших дисциплінах. І річ не тільки в успіхах її ґеймерів, але і в тому, що країна неодноразово ставала майданчиком для проведення великих кіберівентів.
«Якщо одним словом охарактеризувати шлях, який пройшов вітчизняний кіберспорт за останні 10 років, то це буде „професіоналізація", — каже Трушляков. — Якщо раніше цим займалися аматори, то тепер великих успіхів часто-густо досягають українські професіонали».
Одна лише Федерація кіберспорту в Україні за два останні роки провела близько двадцяти турнірів. За словами Антона Маркелова, заступника голови федерації, загалом у них взяли участь 13 тис. осіб, що билися за призові, загальна сума яких сягнула 3 млн грн.