Аккерманська фортеця – одна із наймогутніших та найцікавіших фортець півдня України. ЇЇ прекрасно збережені мури, що височіють над темними водами лиману, і нині вражають своєю величчю та неприступністю. У різний час фортецю відвідали різні відомі особистості України та Росії, такі як Олександр Пушкін, Леся Українка, Максим Горький, Адам Міцкевич, Іван Нечуй-Левицький.
Аккерманська фортеця — ще й одна з найбільш збережених до наших днів фортець. Це історико-архітектурний пам'ятник XIII-XV століття, що здіймається над водами Дністровського лиману. Потужні оборонні мури й башти вказують на те, якою значною і неприступною була ця споруда. З трьох сторін вона оперезана ровом шириною у 14 метрів з глибиною майже у 20 метрів, а з півночі захищена водами Дністровського лиману. Усі фортечні будови обнесені міцними стінами, протяжність яких сягає 2,5 км.
Попри романтичний образ "фортеці біля моря", Білгород-Дністровська фортеця, як і все місто, стоїть на березі Дністровського лиману, тобто фактично солоного озера, що сполучається з морем. Місто має форму майже правильного трикутника, і приблизно такою ж формою вирізняється фортеця, що стоїть у його "вершини". З будь-якої точки міста до фортеці можна легко дістатися пішки або на машині. Поруч з фортецею є велика автостоянка. Якщо ж ви прямуєте до міста автомобілем з іншого регіону, то краще вибрати маршрут по південній частині області, і проїхати через невелике місто Затока.
Тіра, Аккерман, Білгород-Дністровський... І ще близько десяти різних назв пов'язані із цим місцем в Одеській області. Україна — це справжній скарб для туристів, які обожнюють віддалені туристичні маршрути, легенди та таємниці. І на березі Дністровського лиману, всього за 540 кілометрів від української столиці й на відстані у дві з половиною тисячі років ще в Середньовіччі з'явилася фортеця, яка зараз є однією з головних визначних пам'яток України та однією із найбільших фортець в Східній Європі.
Неможливо зрозуміти розмаїття українського Причорноморя без розповіді про його етнічну приналежність, традиції та воєнну історію. За час свого існування саме місто досить багато раз переходило у володіння різних держав. На цих територіях проживали греки, римляни, гуни, візантійці. Пізніше тут правили вірмени, "Золота Орда", італійці з Генуї, молдавське князівство, Османська Імперія, румуни, росіяни. Звідси й такі різні назви — напевно, важко знайти місто, яке змінювало б їх настільки часто, як сучасний Білгород-Дністровський. І, що цікаво, на різних мовах місто називали приблизно однаково — Біле Місто або Біла Фортеця.
У 2019 році в ЮНЕСКО підтвердили, що Аккерманську фортецю включили до Попереднього списку об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Давньогрецька Тіра і середньовічний Аккерман є унікальним комплексом пам'яток на шляху від Чорного до Балтійського морів. "Тут вбачається потенціал видатної універсальної цінності, яка виходить за межі національних кордонів для нинішніх і майбутніх поколінь."