Україна здобула незалежність юридичним шляхом, після ухвалення низки документів, що проголошували державний суверенітет. Легітимність цих кроків Верховної Ради підтвердив Всеукраїнський референдум.
За три десятиліття Україна пережила більше криз, ніж сусідні держави. Чого лиш варта тимчасова втрата частини територій у 2014-2015 роках.
Майже все перше десятиліття незалежності реальний ВВП скорочувався, а разом з ним падали й доходи українців. У середині 2000-х цей тренд зламався, проте ненадовго, адже розквіту української економіки завадили глобальні економічні потрясіння та військова агресія з боку Російської Федерації.
Як Україна пережила ці удари і чи змогла перевершити економічні показники 1991 року?
Українське видання Thepage.ua проаналізувало, як Україна змінилася за 30 років незалежності, які сфери суспільного життя еволюціонували найбільше, а які, навпаки, зробили крок назад, а також як змінився зовнішньополітичний вектор українців та ставлення іноземних держав до України. І розібратися в цьому нам допоможуть українські експерти, опитані ЕП.
Професор НаУКМА науковий директор фонду «Демократичні ініціативи» Олексій Гарань у коментарі розповів, що Україні не вдалося забезпечити
високі темпи зростання на початку 90-х, зокрема, через відсутність радикальних економічних реформ. «Нам не вдалося забезпечити високі темпи зростання, тому що ми не провели таких радикальних економічних реформ, які, наприклад, провів Бальцерович у Польщі. Тому це реформування дуже затяглося. Ще один мінус — це утворення олігархічної економіки. Проблема полягає в тому, що так, у нас є сьогодні середній клас, але він продовжує перебувати під адміністративним, податковим тиском, під тиском монополій олігархів тощо».